nl

GRA AWARDS

2013

ontwerp door: Miglė Kazlauskaitė & Maria Mitcheva

[S]elected

(S)ELECTED 2013 presenteert voor de 2e keer uitzonderlijk getalenteerde alumni in de expositieruimte van Castrum Peregrini. Een groepstentoonstelling in het centrum van Amsterdam als start van het zelfstandig kunstenaarschap. Het werk van de zes genomineerden voor de GRA AWARDS Fine Arts, Design Awards en alle vijf genomineerde scripties worden geëxposeerd.

[S]elected programma

Tentoonstelling 20 November – 15 december 2013

in Castrum Peregrini

Herengracht 401, Amsterdam ingang Beulingstraat

Open: woensdag – vrijdag 14.00 – 18.00 uur

en op afspraak

Opening: woensdag 20 november 2013 17.00 uur

Met om 17.30 uur een introductie door Ben Zegers, directeur onderwijs van de Gerrit Rietveld Academie en Lars Ebert, programma manager Castrum Peregrini en senior advisor ELIA.

Sunday Salon

- zondag 24 november 15 – 21 uur

Moderator: art critic Sacha Bronwasser (ao: de Volkskrant)

Met: Rosan Dekker, Johanna Kotlaris, Celine Manz and Inge Thoes.

- zondag 15 december 17 – 19 uur

Moderator: art critic Wieteke van Zeil (ao: de Volkskrant)

Met: Karin Bartels, Anita Burato, Eamonn Harnett, Silvia Martes en Anton Stuckardt

Met eten en verhalen van de deelnemers. De jonge kunstenaars vertellen aan de hand van zelfgekozen videofragmenten over hun inspiratiebronnen en drijfveren.

Amsterdam Art Weekend

Vrijdag 29 november 12 – 20 uur

Zaterdag 30 november 10 – 20 uur

Zondag 1 december 12 – 18 uur

Met dagelijks performances om 14.00 uur door Eamonn Harnett (ong 60 min) en 16.00 uur door Silvia Martes (ong 10 min)

GRA Awards

De jaarlijkse GRA Awards werden tijdens de eindexamen expositie uitgereikt in de categorieën 'Beeldende Kunst', 'Vormgeving', en 'Scriptie'. Met de awards wil de academie aandacht geven aan talentvolle jonge kunstenaars en alumni financieel ondersteunen bij het starten van een eigen praktijk.

Winnaars en genomineerden

ONTWERPEN

Johanna Kotlaris, grafisch ontwerp (winnaar)
Dovile Bernadisiute, sieraad
Anita Burato, txt (textiel)

BEELDENDE KUNST

Eamonn Harnett, beeldende kunst (winnaar)
Céline Manz, fotografie
Silvia Martes, vav

SCRIPTIE

Anton Stuckardt, Grafisch Ontwerpen > scriptie (winnaar)
Karin Bartels, Het Sieraad > scriptie
Anita Burato, TXT (textiel) > scriptie
Rosan Dekker, Grafisch ontwerpen > scriptie
Inge Thoes, Dogtime beeldende kunst > scriptie

Jury

Beeldende Kunst:

Renzo Martens www.renzomartens.com

Rob Johannesma www.robjohannesma.com

Ontwerp:

Maarten Spruyt www.maartenspruyt.com

Sue-an van der Zijpp (curator contemporary art, design and fashion at the Groninger Museum)

Theses:

Chairman: Jeroen Boomgaard Lectoraat Art & Public Space

Renée Kool Renée Kool on wikipedia

Wieteke van Zijl (kunst criticus bij de Volkskrant)

Catalogue Selected

Nassau Ateliers

De drie winnaars van de GRA AWARDS krijgen een gratis studio plek bij de Nassau Ateliers voor vier maanden.

Voorgaande GRA Awards

SELECTED SALON // 30 September
Lees meer

Trailer SELECTED
Lees meer

##23 September 5PM opening SEL…

23 september: SELECTED at Looiersgracht60
Lees meer

Genomineerden GRA Awards
Lees meer

SELECTED SALON - Sunday October 11
Lees meer

Expositie SELECTED 2014
Lees meer

Rietveld alumni presenteren tijdens Amsterdam Art Weekend
Lees meer

Rietveld Academie en Castrum Peregrini presenteren: JURY on JURY
Lees meer

interviews met de GRA AWARD 2014 winnaars
Lees meer

####Interviews door Rogier Roe…

(S)ELECTED
Lees meer

Sunday Salon 15 december
Lees meer

[s]elected Amsterdam Art Weekend
Lees meer

SELECTED booklet by Deimante J…

POSSIBLY MEANINGFUL - 5 years ago