designLab in China
Designlab heeft in september 2010 4 weken door China gereisd. Deze studiereis behelsde onder andere een bezoek aan de EXPO in Shanghai, the stad Hong Kong, Disneyland Hong Kong en een werkperiode in Jingdezhen, het keramiek centrum van China. De studenten hadden de kans om in een keramiek workshop te werken aan een commissie om een product voor Pols Potten te ontwerpen.
Om aan dit project te kunnen werken werd de afdeling, de studenten en de docenten Anke Weiss en Bas van Beek (hoofd van de afdeling) tijdelijk naar Jingdezhen verplaatst om keramiek tradities en technieken te bestuderen.
meer reizen: Rietveld op reis
more travels: Travelling Rietveld
Student Josha Roymans van de afdeling designLAB heeft de Pols Potten Prize 2011 gewonnen met zijn ontwerp 'You Horn'.
Josha Roymans: ' I made an analogue porcelain music amplifier with sculptural qualities for my Iphone. Therefore it is a powerless speaker for a portable music device, but at the same time an aesthetically pleasing object without the Iphone'.
Pols Potten gaat het ontwerp in wereldwijde productie brengen.